Silifke Belediyesi, koronavirüs salgını dolayısıyla özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgeler başta olmak üzere kentin dört bir yanında dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Silifke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yeşil alan ve parklar, semt pazar yerleri, çöp konteynerleri, duraklar, banklar, üst geçitler ve diğer sosyal yaşam alanlarında titiz bir çalışma yürütüyorlar. Dezenfekte çalışmalarının dolmuş durakları ve çöp konteynırların da devam ettiğini açıklayan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, vatandaşlardan panik yapmadan tedbirli olmalarını istedi. Altunok, "Türkiye Devleti ve milleti olarak bu işte güzel bir imtihan vererek yolumuza devam ediyoruz. Vaka sayısında artış var ama devletimizin kontrolüyle tedbirler başarıyla yürütülüyor. Dünya genelinde baktığımızda bu süreci en iyi yürüten ülkelerden birisi olduğumuzu söyleyebilirim. Hem milletimizi ciddi manada bilinçlendiriyor hem de bu konudaki hassasiyeti en üst noktada tutuyoruz. Vatandaşlardan ricam, tedbiri elden bırakmasınlar, panik de yapmasınlar. Ülkemizde az bir sayıda vaka bulunurken hastalık diğer ülkelerde salgın halini almış durumda.

Bizler de yerel yönetimler olarak, vakaların çoğalmaması için yapılması gereken tüm çalışmaları yapıp önlem almaya devam ediyoruz. Silifke Belediyesi olarak biz bir yandan, diğer kurumlar da bir koldan çalışmaları sürdürüyoruz. Tüm hizmet binalarımızı, pazar yerlerini, merkez ve kırsalda park ve yeşil alanlarımızı, durakları, çocuk oyun guruplarını, bankları, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı tüm alanları dezenfekte ediyoruz" dedi.