Tüm dünyaya yayılan koronavirüsünün ardından Silifke Belediyesi, Parklar ve Çocuk Oyun Alanlarında dezenfekte çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Silifke Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Koronavirüs Salgını tedbirleri kapsamında kent genelindeki tüm Parklar, Çocuk Oyun Alanları, Sosyal Yaşam Alanları ve diğer toplu yaşam alanlarını dezenfekte çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Koronavirüsün tüm dünyada ve Türkiye’de görülmesi üzerine Silifke Belediyesi, koronavirüsüne karşı alarma geçti. Parkları, Çocuk Oyun Alanlarını, Dolmuş Duraklarını, toplu yaşam alanlarını, Kapalı Pazar Yerlerini, çöp konteynırlarını ve şehrin dört bir yanını dezenfekte eden Silifke Belediyesi, çalışmalarına hafta sonları da devam etti.

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’un talimatlarıyla başlatılan çalışmalar kapsamında şehir merkezinde bulunan ana cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışmaları sürüyor.

Halkın yaşam alanlarında mevcut riskin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkanvekili Sadık Altunok, “Hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğu çocuk parkları ve park içerisindeki oyuncaklar, ekipler tarafından dezenfekte ediliyor. Hafta içi ve hafta sonları da Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, kentimizin dört bir yanında dezenfekte işlemini sürdürecek. Rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak başlatılan detaylı hijyenik temizlik çalışmasıyla,  kentimiz genelindeki tüm Parklar, Çocuk Oyun Alanları, Sosyal Yaşam Alanları ve diğer toplu yaşam alanları özel dezenfektanlarla yıkandı. Şehrimizin her bir noktasında koronavirüsine karşı dezenfekte çalışmalarına devam ediyoruz. Bu konuda da halkımızı sık sık bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ekiplerimiz, halkımızın yoğun olduğu alanlarda dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalarımız risk ortadan kalkana kadar da sürecek.  Vatandaşlarımızı da yapılan açıklamalar doğrultusunda duyarlı ve tedbirli olmaya davet ediyoruz” dedi.