BAŞKAN

BAŞKAN'IN ÖZGEÇMİŞİ

Başkan'ın Özgeçmişi

Mücahit AKTAN

Silifke Belediye Başkanı

27.07.1968 yılında çiftçi bir ailenin ilk çocuğu olarak Silifke Kurtuluş Köyü'nde (Mahallesinde) dünyaya geldi.

Kurtuluş Köyü ilkokulu, Mersin Arpaçsakarlar Yatılı Ortaokulu ve Silifke Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünü kazandı. Bu okuldan Maden Mühendisi olarak mezun oldu. 1992-1993 yıllarında askerliğini Eğridir Dağ Komando Okulu'ndan Asteğmen rütbesi aldıktan sonra Hakkari Çukurca Hakantepe Bölüğü'nde Tim Komutanlığı yaptı. Ordudan teğmen rütbesi ile terhis oldu.

1998 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nden yönetim yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatına başladı. 1999 yılında Silifke Belediyesi'nin MHP tarafından kazanılmasıyla Silifke Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Garaj Amiri olarak görev aldı. 2001 yılında MHP ilçe başkanı olması sebebiyle belediyeden istifa etti. Üç dönem MHP Silifke İlçe Başkanlığı yaptı. 2007 yılı genel seçimlerinde MHP Milletvekili aday adayı oldu.

2009 yılı mahalli idareler seçimlerinde belediye meclis üyeliğine seçildi. Bu dönemde Silifke Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı. 2014 yılında meclis üyeliği görevi sona erdi.

Evli ve 14 yaşında bir kızı, 17 yaşında bir oğlu var. Almanca biliyor.